Blog > Komentarze do wpisu
Polpharma zachowuje szansę

Świetna postawa tercetu Kociewskich Diabłów!

Bardzo udana pierwsza połowa spotkania graczy trenera Bogicevića, skuteczna gra byłego gracza Anwilu - Patricka Okafora (32pkt) - który miał niewiele do powiedzenia w pierwszych dwóch meczach tej serii, ponadto świetna dyspozycja rzutowa Łukasza Majewskiego (22pkt) i Tony'ego Weedena (20pkt), przy kontuzji i skręceniu stawu skokowego Andrzeja Pluty, obudziły nadzieję graczy ze Starogardu Gdańskiego na końcowy i ciągle możliwy sukces w konfrontacji z bardziej utytułowanym Anwilem.

Po gładko wygranych  dwóch spotkaniach na własnym parkiecie przez podopiecznych Igora Griszczuka, mało kto wierzył, że Kociewskie Diabły jeszcze ugrają coś więcej w tej serii (gramy do trzech zwycięstw). W poprzednich dwóch spotkaniach tylko momentami Polpha - rewelacja tego sezonu w PLK - dotrzymywała kroku pędzącym na występy w kolejnym finale PLK, graczom z Włocławka. Praktycznie tylko przy rozluźnionej defensywie rywali i momentach dekoncentracji Anwilu, Kociewskie Diabły były w stanie zniwelować rozmiary porażki.

Dziś w meczu numer trzy tej rywalizacji, mieliśmy już całkiem inny obraz gry. O ile po pierwszych spotkaniach i słabej praktycznie postawie Okafora i spółki byłem negatywnie zaskoczony, o tyle dziś przecierałem oczy ze zdumienia, jak odmienne okazało się to spotkanie. Okafor - Majewski - Weeden zdominowali grę w ataku, łącznie zdobywając aż 74 oczka! Ponadto gospodarze trafili 11 rzutów za trzy punkty, przy 50% skuteczności z gry!

Co ciekawe, na wynik mogła mieć wpływ absencja kontuzjowanego Damiana Kuliga, a także ciągły brak rozgrywającego Brody'ego Angley'a (wyjechał już do USA) - jednak nic takiego nie miało miejsca. Teraz z kolei problemy ze zdrowiem dopadły Andrzeja Plutę (doznał skręcenia stawu skokowego w II kw.), a to rodzi nie mały ból głowy trenera Griszczuka.

Nieoficjalnie wiadomo, że działacze z Wybrzeża poszli za ciosem i kują żelazo póki gorące! Po udanym obecnym sezonie namówili na kolejny rok pracy w Starogardzie Gdańskim trenera Bogicevića. Ponadto plotka niesie ,że po wstępnych rozmowach, swoją chęć do gry w Polphie, wyrazili Eddie Miller i Marcin Dutkiewicz. Pierwszy reprezentował w minionym sezonie barwy Polonii, drugi Polonii 2011.

Polpharma - Anwil 99:89 (22:18, 33:15, 19:31, 25:25)

Polpharma: Patrick Okafor 32, Łukasz Majewski 22, Tony Weeden 20, Łukasz Wiśniewski 10, Piotr Dąbrowski 6, Uros Mirković 6, Tomasz Ochońko 3, Błażej Rabe 0. 

Anwil: Nikola Jovanović 21, Brett Winkelman 18, Kamil Chanas 16, Krzysztof Szubarga 13, Mujo Tuljković 10, Dru Joyce 5, Alex Dunn 3, Bartłomiej Wołoszyn 2, Rashard Sullivan 1, Andrzej Pluta 0.

Mecz numer 4 tej serii, w najbliższą sobotę o 19.15 (transmisja TVP Sport).

czwartek, 13 maja 2010, woitekski

Polecane wpisy

Nasz Kosz Enbiej.pl - NBA, koszykówka blog Czwarta Kwarta - to co najważniejsze o NBA blogi Blogi SportoweBlogi Sportowe Najlepsze Sportowe Blogi