Blog > Komentarze do wpisu
Pierwszy Amerykanin w AZS-ie, trzeci w Polpharmie

Terrance Woodbury, absolwent uczelni Georgia Tech, został pierwszym graczem zza oceanu, zakontraktowanym w Koszalinie. Tym samym stał się pierwszym zagranicznym nabytkiem nowego trenera, Charlesa Bartona.

Woodbury (200cm wzrostu i 100kg wagi) w latach 2005-2009 reprezentował uczelnię Georgia w rozgrywkach NCAA, będąc przez trzy ostatnie sezony podstawowym graczem pierwszej piątki.

Mierzący 2 metry i ważący 100 kilogramów silny skrzydłowy, w swoim ostatnim sezonie notował 14 punktów i 4.6 zbiórki na mecz.  Teraz będzie tworzył duet skrzydłowych z powracającym do AZS-u Marcinem Sroką.
Z kolei Michael Gruner dołączy do Deonty Vaughna i Briana Gilmore'a i ma być podstawowym rozgrywającym Kociewskich Diabłów.

22-letni Amerykanin (188 cm) to absolwent uniwersytetu Lafayette, w którym notował średnie 7 punktów i 2.8 asysty. Teraz ma prowadzić zespół Pawła Turkiewicza, który przeszedł gruntowne zmiany mimo brązowego medalu w poprzednich rozgrywkach.
Z nieoficjalnych informacji wymika, że to nie koniec wzmocnień w szeregach obu drużyn. Z zagranicznych graczy, speukuluje się, że do ekipy Polphy dołączy środkowy ze Stanów Zjednoczonych, a do AZS-u rzucający obrońca i center.
środa, 11 sierpnia 2010, woitekski

Polecane wpisy

Nasz Kosz Enbiej.pl - NBA, koszykówka blog Czwarta Kwarta - to co najważniejsze o NBA blogi Blogi SportoweBlogi Sportowe Najlepsze Sportowe Blogi