Czarni bez energii, Asseco Prokom o krok od finału

(25:29, 20:18, 13:27, 19:13)

78:87

Energa Czarni: Jerel Blassingame 19, Ermin Jazvin 12, Mantas Cesnauskis 11, Wojciech Szawarski 9, Paweł Leończyk 9, Zbigniew Białek 9, Bryan Davis 6, Krzysztof Roszyk 2, William Avery 1.

Asseco Prokom: Daniel Ewing 17, Robert Witka 16, Filip Widenow 14, Krzysztof Szubarga 10, Ronnie Burrell 10, Tommy Adams 7, Adam Hrycaniuk 7, Courtney Eldridge 4, Piotr Szczotka 2, Przemysław Frasunkiewicz 0.

Trójka bohaterów potyczki (bez pojedynczego MVP) : Daniel Ewing z 17pkt/5zb/3as, Robert Witka z 16pkt (4x3pkt) i 7zb oraz Krzysztof Szubarga z 10pkt/4zb/5as. Współpraca obwodowych Prokomu imponowała w tym meczu!

Wyraźnie zawiedli oczekiwania: William Avery (1pkt w 12minut) i Krzysztof Roszyk (2pkt i 1zb w 17 minut). Słaba i może najsłabsza w play off dyspozycja graczy, którzy mieli zastąpić Camerona Bennermana.

Liczba meczu: 13 - taką różnicą punktów goście zdeklasowali miejscowych na przestrzeni trzeciej odsłony (27-14). Po tych kluczowych momentach spotkania Czarnym Panterom ciężko już było odnaleźć właściwy rytm w grze by dognonić faworyta rozgrywek.

Czego zabrakło w spotkaniu: agresywnej obrony ze strony Czarnych - zwłaszcza na obwodzie. Ruchy graczy muszą być szybsze i przekazania krycia dokladniejsze/płynniejsze by mogła pojawić się szansa na powrót do hali Gryfii w meczu numer 6! Adams, Videnow obok Ewinga i Szubargi mocno nękali rywala rzutami z dystansu..