Blog > Komentarze do wpisu
Trefl bliżej finału Mistrzostw Polski

Gracze Muiznieksa wyraźnie lepsi od zawodników Winnickiego

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec
(22:21, 21:8, 17:18, 22:22)

82:69

Trefl: Lawrenece Kinnard 16, Giedrius Gustas 16, Dragan Ceranic 14, Filip Dylewicz 13 (10 zb), Paweł Kikowski 9, Marcin Stefański 7 (11 zb), Slobodan Ljubotina 4, Lorinza Harrington 3, Adam Waczyński 0.

PGE Turów: Torey Thomas 21, David Jackson 17, Robert Tomaszek 8, Michał Gabiński 8, Bartosz Bochno 5, Ivan Zigeranovic 4, Marko Brkic 3, Michael Kuebler 3, Konrad Wysocki 0, Daniel Kickert 0.

MVP spotkania: Filip Dylewicz (13pkt/10zb/3as)

Wyraźnie zawiedli: Michael Kuebler (1/6 z gry w 18min), David Jackson (5/14 z gry! i pudła w najprostszych sytuacjach spod kosza i po penetracji), Marko Brkić (1/4 z gry i 4 faule w 15min), Konrad Wysocki (0/4 z gry i bez punktów w 28min) oraz Daniel Kickert (0/2 z gry i bez zdobyczy punktowych w 19 minut)

Ogólnie gracze trenera Winnickiego byli wolniejsi od przeciwników i wyraźnie 'męczyli się' w akcjach ofensywnych (czy to efekt podróży czy zmęczenie?) . Zanotowali 38% skuteczności z gry, podczas gdy gospodarze mieli 50%.

Jeśli Turów marzy o finale musi podkręcić tempo swoich akcji, być może obniżając skład. Moja propozycja to wystawienie niższego gracza jak Jackson na pozycji numer 3 (nie powinien mieć problemów ze Stefańskim) i granie częstsze parą Tomaszek/Gabiński (Kickert gra bardzo nierówno i ciężko go nazwać pewnym punktem drużyny, a Brkić jak na razie wyraźnie zawodzi, co do skuteczności w ataku w tegorocznych play off; Gabiński i Tomaszek prezentują się lepiej w obronie).

Wydaje się, że na przeciwko Filipa Dylewicza - będacego w wielkiej formie podczas play off - mógłby wyjśz kryciem indywidywalnym, sprawniejszy Konrad Wysocki. Wysocki z powodzieniem może grać na pozycji numer 4 w ataku (i jako Polak; stąd pomysł Thomas-Kuebler-Jackson na obwodzie, również by rozbić strefę Trefla i grać aktywniej na obwodzie)

Liczba meczu: 8 -   tyle punktów uzyskali przyjezdni w trakcie drugiej odsłony. Okazała się ona kluczowym momentem meczu, a goście nie byli w stanie zniwelować strat do końcowej syreny..

Zgorzelczanie przegrali w kategorii zbiórek aż 24-43!!

Następna potyczka obu ekip już jutro tj. w środę

 

wtorek, 19 kwietnia 2011, woitekski

Polecane wpisy

Nasz Kosz Enbiej.pl - NBA, koszykówka blog Czwarta Kwarta - to co najważniejsze o NBA blogi Blogi SportoweBlogi Sportowe Najlepsze Sportowe Blogi