poniedziałek, 18 kwietnia 2011
Akcje Gortata z meczu przeciwko Spurs (video)

czwartek, 14 kwietnia 2011
Gortat udanie zakończył sezon

Marcin Gortat poprowadził Słońca do wygranej na własnym parkiecie, zdobywając 21pkt i 13zb. Polski środkowy Suns zaczął grę z wysokiego ‘c’ , a jego team prowadził już po pierwszej odsłonie 43-27. Ta kwarta to był mały szok dla Spurs, którzy noc wcześniej musieli uznać wyższość Mistrzów NBA – Lakers. Gracze Alvina Gentry’ego również zażegnali widma 5. porażki z rzędu..

Wracając do Gortata; 27-latek z Łodzi zakończył sezon ze średnimi: 10,2 pkt/ 7,9 zb/ 1,1 blk/ 0,5 przech/ 0,9 as podczas 25 minut na mecz. Łodzianin zakończył przygodę z NBA w kwietniu na pozycji numer 28 pod względem double double. Podwójne zdobycze dotyczyły punktów i zbiórek i padły łupem środkowego 24 razy. Pod tym względem Gortat wyprzedził E. Okafora i D. Rose’a a dzieli miejsce z E. Brandem i A. Bogutem.

Innym i niesamowitym osiągnięciem popisał się Steve Nash. Kanadyjczyk dzięki 10 asystom wygrał klasyfikację najlepiej podającego w lidze, a uczynił to 5.raz w ostatnich 7.latach!

Suns dzięki postawie Gortata i Channinga Frye’a wygrali zbiórkę 51-49. Frye dołożył 9 odskoków. Po 17 oczek zdobyli – wspominany podkoszowy i eks gracz Knicks czy Blazers oraz Jared Dudley.

Wynik: Phoenix Suns - San Antonio Spurs 106:103
Punktowali: M. Gortat 21 (13 zb), J. Dudley 17 (8 zb), C. Frye 17 (9 zb) oraz T. Duncan 17 (12 zb), G. Neal 14, G. Hill 13, D. Green 13

MVP spotkania : M. Gortat (21/13 i 10/16 z gry)

Najgorszy występ: który to już raz od momentu transferu..A. Brooks (0/7 z gry i 4pkt/2as)

poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Akcje Gortata z meczu przeciwko Hornets (video)

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29
Nasz Kosz Enbiej.pl - NBA, koszykówka blog Czwarta Kwarta - to co najważniejsze o NBA blogi Blogi SportoweBlogi Sportowe Najlepsze Sportowe Blogi