wtorek, 30 października 2007
Podsumowanie IV kolejki

w piątek , sobotę i w niedzielę mieliśmy okazję już po raz 4. oglądać najlepszych koszykarzy w Polsce.W następnej kolejce będzie tak samo - 3dni pod rząd. Szczególnie ciekawie zapowiadają się dwa pojedynki ,mianowice derby dolnośląskie Śląsk-Turów ,a także Poplak - Prokom.
Tymczasem spróbujmy ocenić koszykarzy po ostatnich meczach.

Prokom - Śląsk 86-51 - mecz bez historii

na plus: Donatas Slanina /24pkt/ - właściwie pokazał ,że jeśli będzie dłużej siedział na ławce..to będzie się marnował
z pzreciwnej drużyny Oliver Stević ,który jest najrówniej grającym zawodnikiem WKS /13pkt i 7zb/

na minus: praktycznie wszyscy gracze Śląska..ani nie widac było wielkiej mobilizacji ,ale również chemii w drużynie..dni niektórych graczy wydają się być policzone,a nowy zaciąg już nadciąga - pytanie jaki będzie tego skutek??

Polpharma - Basket 66-59 - mecz mało atrakcyjny i niestety chaotyczny.najwazniejszy jest jednak wynik dla gospodarzy

na plus: Łukasz Majewski /17pkt i 6zb/ - rzadko się zdarza by Polak był czołową postacią spotkania ...w polskiej lidze ,Hernall Hall /12pkt i 10zb/ i Tomasz Andrzejewski /12pkt i 8zb/ - niestety nikt więcej się szczególnie nie wyróżnił w Baskecie

na minus: Emmanuel Dies /0 pkt i 2zb/ i czas do domu!
W ekipie z Kwidzynia - Mike King - bohater ze Świecia miał eval minus 3..
oraz Courtney Eldridge - 0 asyst i 5fauli przeciwko Donaldowi Copelandowi

Kotwica - Górnik 72-69 - mecz zacięty do samego końca w którym walki nikomu nie można było odmówić.

na plus : Alvin Snow - 16pkt i 6zb w drużynie trenera Konieckiego i Łukasz Wichniarz /17pkt i 5zb/ oraz Kris Clarkson /13pkt i 8zb/ w drużynie trenera Czerniaka. Cieszy wysoka dyspozycja reprezentanta Polski.

na minus: Michał Saran ,zaczął w pierwszej piątce i grał 20minut ,ale niczym nie zachwycił /0 pkt i 4.niecelne rzuty/

Anwil - Czarni 87-79 po dogrywce

na plus: Patrick Okafor i Alex Dunn /eval po 21/ oraz James Hughes /17pkt/ i nowe możliwości jego w ataku ,rzut z dystansu

na minus: Omar Barlett / w 31min. 4 punkty i mało widoczny/.Aleksander Kudriawcew /za niecelny rzut wolny w kluczowym momencie/.Białorusin cięgle pokazuje ,że nie potrafi trzymać nerwów na wodzy w decydującym momencie.Tak jak nie popisał się w ostatnim meczu play off z Anwilem,tak teraz pudłuje rzut ,którym mógł załatwić kolegom wygraną

AZS Koszalin - Polpak - 52-59 ,mecz walki

na plus: Mariusz Bacik /10pkt w 13.minut/ - można powiedzieć stary,dobry Bacik oraz Bobby Dixon /15pkt i 9zb/ - praktycznie wygrał mecz Polpakowi

na minus: D.J.Thompson /7 niecelnych i 0 w punktach/, Wojciech Barycz - jakoś na razie nie może się przemóc i znaleźć zaufania Uvalina./2pkt/

Atlas - Polonia 83-69 ,1. i 3. kwarta to popis Ostrowian

na plus: Ruben Boykin /18pkt i 10zb/ Brandun Hughes /11pkt 8zb i 7as/ i Wojtek Szawarski /18pkt/ oraz Krzysztof Szubarga /14pkt 5zb i 3as/.

na minus: Gintaras Kadziulis /4 pkt w 20min i 4.niecelne trójki/ ,a także Bartosz Sarzało /0 punktów i 3faule w 19minut/

Gracz kolejki - Ruben Boykin /Atlas/

17:22, woitekski
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 października 2007
Po 4.kolejce Atlas wciąż liderem

Atlas - Polonia 83-69

Podopieczni Andrzeja Kowalczyka po spotkaniu ze stołeczną Polonią pozostają niepokonaną drużyną, samodzielnie liderując w tabeli DBE.

Mecz początkowo nie był za bardzo emocjonujący dla przeciętnego telewidza, gdyż Ostrowianie dość szybko objęli prowadzenie i pod koniec pierwszej kwarty prowadzili 27 - 10. Prowadzenie swoje w głównej mierze zawdzięczali Rubenowi Boykinowi ,który w tej części zaliczył 14 oczek , a także Marcusowi Wilsonowi /w sumie 16pkt/.Na uwagę zasługuje fakt ,że świetnie grę prowadził Brandun Hughes w pełni pokazując ,że trener Ostrowian miał rację stawiając na niego jako pierwszą jedynkę.

Pod koniec kwarty Wojciech Kamiński zmienił nieco swoją piątkę ,wystawił dwóch wysokich Millera i Szybilskiego plus Sarzało, a grę zaczął prowadzić Carlos Riviera.Na efekty Poloniści nie musieli długo pracować ,gdyż niecelne rzuty Stalówki oraz straty spowodowały ,że w ostatnich dwóch minutach zdobyli 8 punktów i powoli wrócili do gry.

Początek drugiej kwarty to gra rezerwowymi zawodnikami Atlasu - o dziwo Kadziulis zaczął mecz na ławce. Zmiennicy Polonii zaczęli bronić ,a szybkie dwie trójki trafił Norman Richardson. W połowie tej kwarty mecz zaczynał się od nowa ,a wynik oscalował na styku, jednak miejscowej drużynie udało się dowieźć prowadzenie do przerwy - 43:38.

Trzecia kwarta to ponowny szturm miejscowych.Częściej trafiał Szawarski /łącznie 18pkt i 2 trójki/, świetny mecz rozgrywał Hughes /11pkt 8 zb 7as/.Z ławki dorzucił się Charles Bennett /w sumie 10pkt/,natomiast pod deskami ciągle dominował Boykin notując double - double przy swojej 10. zbiórce.

Polonia już nie potrafiła dogonić Stalówki ,a pojedyńcze akcje Riviery/13pkt/ i Millera /15pkt/ niewiele zmieniały na tablicy wyników.

Czwarta kwarta, jak niektórzy mogli się przekonać na własne oczy, to już tzw. doworzenie wyniku do końca. Atlas kontrolował przebieg spotkania, a trener Kowalczyk powoli dawał pograć rezerwowym - Sroce i Sulowskiemu.W Polonii przypomniał o sobie Szubarga /14pkt/ ,ale to już było za późno.

Podsumowując to spotkanie należy zaznaczyć dwie rzeczy, Polonia najtrudnieszych przeciwników ma już za sobą i teraz może karta się odwrócić, natomiast Atlasowi poprzeczka powoli idzie w górę i za tydzień grają w gorącej Gryfii w Słupsku.

21:36, woitekski
Szlagier kolejki Anwil - Czarni

Niestety po Dogrywce Słupski zespół Energii przegrał z Anwilem Włocławek 66:72.

Cały mecz jednak Czarni dzielnie trzymali się blisko,a decydujacych rzutów nie trafil Aleksander Kudrawcew.

Cały mecz perfekcyjnie grali centrzy obu druzyn Alex Dunn (16 pkt 4 zb) i James Hughes(17 pkt 4 zb) niesmawity mecz rozegrał Aleksander Kudriawcew zebrał az 6 piłek i trafil 10 pkt.

Dobre mecze rozegrali rowniez Batrłomiej Wołoszyn i Gerrod Henderson,wreszcie obudził sie Patrick Okafor,swoje zagrali Białek i Koszarek choc ten drugi gral bardzo słaby mecz, gdyby nie końcówka spotkania.

W druzynie Czarnych zabrakło łutu szczęscia,przy rzutach wolnych Kudrawcewa i  3 rzutach Omara Barletta, ktore choć rzucane z czystych pozycji niedoleciały nawet do obręczy.

Na 4 minuty przed końcem meczu ekipa Czarnych straciła Ed Scotta, który popelnił 5. faul w meczu,a rozgrywajacy Kudriawcew i Cesnauskis popełniali jednak błędy.
Tarmo Kikerpill był kontuzjowany i w koncowce zbarakło "pary" graczom ze Słupska.

Natomiast Alex Dunn i Zbyszek Białek zagrali na nosach słupskim włodarzom i pokazali ,że z Nimi w Składzie drużyna Czarnych skutecznie grałaby w lidze.

Niestety nie udała się kolejna wyprawa Czarnych do Włocławka,ale rewanż miejmy nadzieje będzie zgoła odmienny.

Gilu - Słupsk

12:20, woitekski

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Nasz Kosz Enbiej.pl - NBA, koszykówka blog Czwarta Kwarta - to co najważniejsze o NBA blogi Blogi SportoweBlogi Sportowe Najlepsze Sportowe Blogi